Mint idén már hozzászokhattunk, a legtöbb nagy tech bejelentés és bemutató online keretek közt zajlik. Nincs ez másképp a Samsung idei Galaxy bejelentésével sem.
Idén a koronavírus mellett egy másik körülmény is teljesen beárnyékolja az eseményt, még pedig az, hogy gyakorlatilag minden bemutatásra váró edzköz összes specifikációja, rendere, videója szépen lassan nemcsak találgatások, de tények szintjén is egytől egyig kiszivárgott.
Így ma érkezhet a Galaxy Note 20 széria készülékei mellett a Galaxy Tab S7 és S7 Plus tablet, a Galaxy Watch 3 okosóra, a Galaxy Buds Live és a Galaxy Z Fold 2 a Galaxy Fold utódja. Arról is volt korábban szó, hogy a Galaxy Z Flip 5G-s verziója is terítékre kerülhet, de azt már a vállalat korábban eldurrantotta a hónap kezdetén.
Galaxy Note20 széria
Az esemény érdemi részét egyértelműen az új felhozatal húzótermékével, a Galaxy Note20-szal és Note20 Ultrával kezdték.
A Sima Note20 6,7”-es flat kijelzővel 2400 x 1080 px felbontással, a nagyobb Note20 Ultra hajlított lefolyatott 6,9”-es kijelzővel 3200 x 1400 px felbontással érkezik. Mindkét készülék esetén jön a 120Hz-es képernyőfrissítési ráta, max. 9 ms-es késleltetéssel.
A legbikább Snapdragon 865 Plus procik mellett bika aksi is kerül az új eszközöbe, a gyorstöltésnek hála pedig 50% kakaót fél óra alatt bele lehet szuszakolni a készülébe.
A 10 MP-es előlapi szelfi kamera mellett hátra érezett egy 12 MP-es ultraszéles és telefotó lencse, kiegészítve egy 108 MP-es széleslátószögű kamerával.
A készülékeket szatén tapintású megerősített polikarbonát borítás védi hátul, míg elől jön az eddigi legjobb Gorilla Glass, a Victus. A színvariációk pedig a Mystic jelzőt kapták, bronz, szürke és zöld változatokban.
Az S Pent is továbbfejlesztették, leginkább mesterséges intelligenciával turbózták fel a működését.
A Note20 első körben 256 GB-os verzióban érhető el 354 990 Ft-os keződáron, míg nagyobb testvére a Note20 Ultra 5G-s 256 GB-os tárhellyel előrendelhető 484 990 Ft-ért.
Galaxy Tab S7 és S7+
Az új 11 és 12,4”-es Super-AMOLED kijelzővel érkezik, hogy minden célt kiszolgálhasson, legyen az munka vagy szórakozás. A legnagyobb AMOLED kijelző kapott helyet a készülékben a piacon. Ettől függetlenül a tömege a legkisebb a jelenleg elérhető tabletek közt, csak úgy, mint a vastagsága is.
A Note20-szal megegyezően három színben érkezik. Az S Pen pedig a készülék hátulján kap helyet, itt is 9 ms-re csökkentették a latency-t.
A tableten fejlesztésként már nem csak 2 alkalmazás futtatható egyszerre, akár három felé is osztható a kijelző, ezzel továbbfejlesztve a multitasking lehetőségeket is.
Egészen Surface jellegűre sikerült a ceruza és billentyűzet-tok kombója. Ráadásul érkezik a DeX funkció is, ami az S7-re az eddigi legjobb asztali felhasználáshoz hasonló felhasználási élményt hoz el.
A Samsung tavaly óta kéz a kézben dolgozik a Microsofttal. Ezért egy csomó olyan kényelmi funkciót tudnak végre elhozni a telefonok, tabok és PC-k együttműködése során, ami már nagyon hiányzott mindenkinek.
Ilyen például a jegyzetek és emlékeztetők szinkronizálása a telefon és PC közt, de most már az androidos alkalmazásokhoz is hozzá lehet majd férni PC-ről. Ez igencsak überkirály, még az Apple is megirigyelhetné. Gyakorlatilag ki is mondták, Galaxy ökoszisztémát építenek a Microsoft segítségével.
A Microsoftos együttműködés másik pozitív hozománya az Xbox Game Pass Ultimate névre hallgató csomag, aminek segítségével már együtt is játszhatnak a felhasználók a Gamepass App használatával. A szeptember 15-én induló szolgáltatás megrendelői egy új telefonraszerelhető Xbox kontrollert is kapnak a három hónap trial mellé.
A PC-s DeX élmény mellé jön a natív TV-re castolás is. Úgy, hogy a telefon továbbra is használható önmagában, nem csak tükrözhető a tartalma, teljesen önállóan működik.
A legkisebb S7 tablet legkedvezőbb áron 294 990 Ft-ért érhető el, míg nagyobb testvére a csúcson 409 990 Ft-ot kóstál és már elő is rendelhető.
Galaxy Buds Live
Pici tokban nagy fülhallgató. A Mystic Bronze gyakorlatilag tényleg úgy néz ki, mint két barna bab.
A mattított tokban fényes fülhallgatók csücsülnek. Amik akár egész napos használatra is alkalmasak, mert nagyon megkutatták a fül anatómiáját. Mondjuk tényleg kifejezetten jól néz ki a szár nélküli, fülkagylóba ülő is bogyócska.
Az aksiidő miatt sem kell aggódni. 6 óra lejátszási idővel egészen jó szintet hozhat, a tokba pedig további 21 órányi töltést szuszakoltak. Így tényleg egész nap el lehet játszadozni a fülessel.
97%-kal csökkentették a külső zajokat benne, ennek köszönhetően nagyon tiszták a hangok és fejlesztettek a telefonálás közben leadott és felvett hangon is.
Az új Galaxy eszközökbe pedig bekerül egy funkció, mellyel megosztható a zenehallgatás vagy filmnézés élménye. Hiszen egyszerre két pár Galaxy Live Buds is csatlakoztatható, amiket aztán egyszerre lehet menedzselni.
Galaxy Watch3
Egyedülállóan az okosóra piacon, a Watch3 esetében érhető el a forgatható tok, aminek bizony funkciója is van és baromi menő hangeffekttel látták el.
Az óra három színben és két méretben – 41 és 45 mm – érkezik, Bixby-től pedig még mindig nem lehet benne megszabadulni. Míg az óra kerete vékonyabb lett, a kijelző jelentősen megnőtt.
A watchfacek is fejlesztésre kerültek, sokkal több és sokkal testre szabhatóbb funkció érkezett, amit a telefonról könnyedén lehet menedzselni.
Az egészség vonalon is rendesen beerősítettek: érkezett vérnyomásmérés, EKG és véroxigénszint-mérés is. A vérnyomásmérés azonnal elérhető már Dél-Koreában, az EKG és véroxigénszint-mérés szépen lassan gurul ki mindenhová, sőt a legújabb Active Fitek is megkapják ezeket a lehetőségeket.
A már meglévő aktivitásmérő funkciókat is megújították kicsit. Minden egyszerűbbé és pontosabbá vált. Több mint 100 féle edzés típust adtak hozzá a választható mozgásformákhoz.
A Chrome-ban mostanában felbukkant Apple-ös AirDrophoz hasonló Nearby Share megosztás mellett érkezik a Galaxy termékek Find My alkalmazása is. Az UWB technológiának köszönhetően már AR-technológi használatával trackelhetjük Galaxy készülékeinket, sőt a füleseket és órákat is.
A 41 mm-es verzió 149 990 Ft-tól, míg a 45 mm-es 159 990 Ft-tól előrendelhető.
Galaxy Z Fold2
A végére tartogatták az igazi nagyágyut… A Fold hibáiból tanulva fejlesztették tovább a Z Fold2-t.
Az egész eszköz sokkal vékonyabb lett. A hajtásnál sokkal kisebb a tér, nincs már notch, csak egy picike lyuk és a külső kijelző is nagyobb lett. A külsú kijelző mérete 6,2” lett, ami nagy előrelépés a Fold 4,6”-es külső kijelzőjéhez képest, míg a belső kijelző mérete is megnőtt, valahogy 7,6”-re, az original Foldban csak 7,3” volt. És természetesen itt is játszik a 120 Hz-es képernyőfrissítési ráta.
És jön a leglényegesebb pont az Ultra Thin Glass névre hallgató flexibilis kijelző és borítás, ami sokkal erősebb és rugalmasabb is lett elődjénél.
A készüléket pedig most már több különböző fokban is nyithatjuk majd. Nemcsak nyitott és zárt állapot létezik, de Flex Mode-ban több szögbe is megállíthatjuk. A rejtett zsanérok mellett kis „seprűcskék” gondoskodnak arról, hogy a hajtásba ne kerülhessen semmilyen piszok. Ez a Foldnak óriási gyengesége volt, most talán javíthattak az ügyön.
Egyértelműen az 5G és hajtogatható eszközök lesz a Samsung jövője.