Szeptember közepén, két nappal az iOS 15 nyilvános megjelenése után arról számoltak be, hogy a felhasználóknak tovább tartott az iOS 15-re való frissítés, mint az iOS 14 esetében. Két héttel később az iOS 15 elfogadása még mindig lassabb a tavalyi számokhoz képest.
A Mixpanel elemző cég adatai alapján a felhasználóknak mindössze 8,59%-a frissítette készülékét iOS 15-re a megjelenést követő 48 órán belül. Összehasonlításképpen, ez a szám tavaly ugyanebben az időszakban, az iOS 14 megjelenésekor 14,68% volt. Közel 15 nappal később az iOS 15 elfogadása még mindig lassabb, mint elődje.
A Mixpanel most azt mutatja, hogy az iOS 15 elfogadása 22,22%-on áll 2021. október 5-én, kedden. Ha visszatekintünk 2020. október 5-re, akkor a felhasználók 41,97%-a már telepítette az iOS 14-et. Érdemes megjegyezni, hogy a Mixpanel az iOS elfogadottságát az analitikai API-ját használó alkalmazásokból és webhelyekről gyűjtött adatok alapján méri. Az Apple egyelőre nem adott ki hivatalos iOS 15 elfogadottsági számokat.
Természetesen van néhány oka annak, hogy miért lassabb az iOS 15 elfogadottsága, de ezek közül egyiket sem tárgyalja az Apple. Az idei frissítés inkrementálisabb, mint a tavalyi, hiszen az iOS 14 hozta el először a widgeteket a kezdőképernyőn, a Picture-in-Picture-t az iPhone-felhasználók számára, az újratervezett hívás- és Siri felületeket, az Alkalmazáskönyvtárat, a Térhangzást és még sok mást.
Más kérdés, hogy az iOS 15 néhány fontos új funkciója, mint például a SharePlay a FaceTime-ban és az iPad-felhasználóknak szánt Universal Control az idei év végére csúszik. Van egy új opció is, amely először teszi lehetővé, hogy a felhasználók maradjanak az iOS 14-en, és mégis megkapják a fontos biztonsági frissítéseket.
Nehéz megmondani, hogy ezen okok közül melyik volt a legnagyobb hatással az iOS 15 elfogadottságára, de az biztos, hogy az összes ok kombinációja miatt kevesebb felhasználó érdeklődik az Apple operációs rendszerének legújabb verziója iránt. A 9to5Mac által végzett felmérésben az olvasók több mint 12%-a mondta azt, hogy vár az iOS 15.1-re vagy egy jövőbeli, több funkciót tartalmazó frissítésre, míg 5% úgy döntött, hogy tovább marad az iOS 14-nél.
Bár ez a biztonság szempontjából nem jelent problémát, mivel az iOS 14-et még mindig frissítik, a lassabb elfogadás azt eredményezheti, hogy az alkalmazásfejlesztőknek tovább kell várniuk az iOS 15-öt igénylő funkciók bevezetésére.
Borítókép: 9to5Mac