A hazánkban frissen megjelent Realme az eddigi legjobb készülékét bocsátotta tesztelésre. Az egy dolog, hogy szerintünk ebben az árkategóriában ez az egyik legjobb telefon, de valaki meg is fogja nyerni a tesztkészülékünket!
A Realme egy feltörekvő kínai brand. A korábbi Oppo alelnök, Sky Li alapította 2018-ban, és a BBK csoport leányvállalata, vagyis egy szinten érdemes kezelni a már említett Oppóval, a OnePlusszal és a Vivóval. A szlogenjük: merj nagyot lépni. A célcsoportjuk és a designjuk pedig egyértelmű: fiatalos, lendületes köntösben kínálnak elérhető áron kifejezetten jól kinéző és jó specifikációkkal megpakolt készülékeket.
Alig pár napja számoltunk be róla, hogy a Realme meg akarja hódítani az európai piacot is. Ennek egyik része, hogy mostantól hivatalosan is képviseli Magyarországon magát a brand. Ami azt is jelenti, hogy nálunk is egy sor tesztet láthattok majd a legújabb termékükről. Az első alanyunk világviszonylatban egyáltalán nem új, idén év elején mutatták be a 6-os sorozat Pro verzióját. Ami már önmagában durva, hiszen az első készülékük még 2018-ban került bemutatásra, azóta ontják magukból az új modelleket, és világszinten már a top 10 gyártó közé küzdötték fel maguk.
A tesztről természetesen videó is készült, ami után erősen ajánlott a cikk elolvasása is!
Az első benyomások
Attól, hogy a hazai képviseletnek nagyon jó a marketingje, még nem feltétlenül estünk hasra, és az irodában sokan szkeptikusak voltak. Azonban a realme 6 Pro kibontása egy sor olyan apróságot tartogatott, ami alapján már az első használat előtt is kedvet kaptam a készülékhez. Nem mehetünk el a rikítóan sárga doboz mellett, amiról tényleg lerí, hogy ez nem az ötvenes üzletembereknek készült, és nem illik bele a fekete-fehér sablonba. Nyitáskor egyértelműen az Apple-től nyúl érzést kelti a doboz, amit a videóban részletesen be is mutattam.
A dobozban nem a megszokott dolgokat találhatjuk a telefon mellett. A 30 W-os gyorstöltő adaptere ugyancsak fehér, de a hozzá tartozó töltőkábel belseje már Realme sárgában pompázik. Aminek viszont ennél sokkal többen fognak örülni: a telefon előlapja már egy használható, és jól működő védőfóliával érkezik, és a dobozban egy átlátszó tokot is kapunk. Ezek általában a készülék vásárlása utáni első pluszköltségek, ám itt nem kell számolni vele. Ha ajándékba veszed fiatalnak, ez akár nagy könnyebbség lehet neki!
Megnyerő, egyedi külső
A lényeg azonban maga a telefon, aminek hátlapja továbbviszi ezt a vagány, fiatalos vonalat. A villám motívumot több rétegből rakták össze, és a fényben tényleg nagyon jól néz ki, ahogy a magentás-rózsaszínes vagy épp kék árnyalatokban csillan meg. Az egész hátlapja egyébként műanyag, de ebben az árkategóriában ne is várjunk üveget. Az olcsóbb modelleknél már volt olcsó műanyag érzésünk, de a realme 6 Pro esetében egyáltalán nem lehet panasz, jó a fogása.
Kameracunami
Nem győzöm hangsúlyozni, mennyire rossz trendnek tartom, hogy egyre több kamerát pakolnak össze-vissza a telefonokba. A Realme is úgy gondolta, hogy nem lehetsz anélkül menő, hogy ne lenne 4 kamera a hátoldalon. Szerintem a felhasználók 99%-a sose fog mást használni, mint a főkamera, így arról beszélnék csak. A 64MP-es objektív teljesen vállalható képeket csinál, és a lilás beütéseket gyengébb fényviszonyok mellett végül annak tudtam be, hogy a kijelző nem volt jól beállítva. Nem állítom, hogy versenybe tud szállni egy 108MP-es top Android megoldással, de a mindennapi felhasználáshoz 2020-ban, élményeink és életünk dokumentálásához teljesen jó lesz.
Ami szerintem jó megoldás, hogy az előlapon a kamera kivágásba két lencsét helyeztek el. Az első a standard szelfi kamera, ami azt a szintet hozza, amit nagyjából elvárunk. De ott van mellette egy ultraszéles látoszögű kamera is! Így ha szelfi helyett együttfie-t akarunk lőni, nem kell random lövöldözgetnünk a hátlapi kamerával. Ennek a lencsének a minősége érezhetően gyengébb, de legalább belefér 2-3 barátod is a képbe!
A kijelző nem lenyűgöző, de gyors
Ha gyengepontot keresek a realme 6 Próban, az egyértelműen a kijelzője lesz. A 6,6″-es IPS LCD kijelző képe nekem kezdetben rendkívül lilás volt, majd kis állítás után értem el az elfogadhatót (persze magasabb árkategóriából érkeznek az igényeim). Egyáltalán nem éri el azt a szintet, amit a kategóriában a Samsung képvisel az AMOLED kijelzőivel. Azok gyönyörűek, ez elfogadható. Cserébe 90 Hz-es frissítéssel jön, ami tökéletesen beleillik a 2020-as trendekbe.
Nem horpad a belseje sem
A Samsung telefonok rákfenéje ebben a kategóriában, hogy a saját gyártású Exynos vagy a kínai MediaTek chipsetekkel látják el a készülékeket, amik méltánytalanul gyengék hozzájuk. Nos, a realme 6 Pro kapott egy rendes Qualcomm chipet, méghozzá a 720g-t. Ez az amúgy már intenzív játékra (pl. PUBG) is alkalmas 730g-nél is erősebb, és a gyakorlatban is kifejezetten jó tapasztalataim voltak vele. 1-2 óra Apshalt 9 után sem melegedett túl, és közben sem éreztük egyszer sem, hogy szaggatna. 150 ezer forint alatt mobiljátékra alkalmas telefon, ez igen!
Extrák nélkül
Ahogy a kategóriában megszokott, nincs komolyabb vízállóság, hiába mondják hogy cseppállónak tervezték, nem fizették ki a minősítést, és nem gondolom, hogy nekünk kéne ezt tesztelnünk, így vegyük ezt nullára. Az ujjlenyomat leolvasás az oldalsó gombba került – ez nem egy friss technológia, de legalább gyorsan működik. A jack csatlakozó természetesen megtalálható, ami kategóriájában szerintem még mindig fontos. Hangszórója középgyenge: se nem hangos, se nem szól szépen.
Az összhatás: kiváló!
Android 10-zel érkezik és a Realme UI található rajta, ami egy kifejezetten visszafogott skin. Elég közel vagyunk a stock Android érzéshez, ami számomra kifejezetten pozitív. A visszafogott szoftveres hozzáállás, a 90 Hz-es frissítéses képernyő és a játékra is elég erős processzor pedig egy olyan felhasználói élményt nyújt, amit pár éve még csak a zászlóshajók tudtak. A görgetés, böngészés, appok használata olyan gyors élmény, amit nehéz leírni vagy videóra venni, de tényleg csak pozitívan lehet róla fogalmazni.
Azt érzem, hogy a realme 6 Pro tökéletesen elérte a küldetését. Nincs kimagaslóan pozitív tulajdonsága, talán csak a hátlapi kinézete különleges. De nincs is olyan Achilles-sarka, mint az iPhone SE kijelzője vagy a Samsung A51 processzora. Cserébe megvan az a különleges külseje, amiért ha előveszed a zsebedből, biztosan meg fogják kérdezni, hogy milyen új telefonod van.
És mindezt 140 ezer forint alatti áron tudja, vagyis abban a kategóriában, ami itthon is már széles körben elérhető, és népszerű. Azt gondolom, egyértelműen jó választás lehet sokaknak, és a vásárlók nem fognak csalódni benne a következő években sem.
A Realme termékeit az alábbi üzletek árusítják hivatalosan Magyarországon:
- 220Volt
- Media Markt
- Euronics
- Extreme Digital
- Emag
- Telenor
realme 6 Pro nyereményjáték
Az első tesztkészülékünket sikerült megszerezni a Realme-től, és úgy döntöttünk, hogy bármennyire is megszerettük, kisorsoljuk követőink között. Ehhez nincs más dolgod, mint írnod kell egy kommentet, hogy miért szeretnéd megnyerni a realme 6 Pro telefont! Ráadásul nem csak egy esélyed van, hiszen kommentelhetsz:
- itt a cikkben Disqus felhasználóval
- a YouTube videó alatt
- a Facebookon ennek a cikknek a posztján
Az egyes felületek egyaránt számítanak, vagyis ha valaki mindenhova kommentel, az három lehetőséget kap a nyerésre. A játék szeptember 18., péntek 18:00 óráig tart, sorsolás a következő héten. A nyertes az egyik videónkban hirdetjük majd ki, ezért is érdemes követni minket. A nyereményjáték teljes szabályzatát ezen a linken éred el.
Mint ahogy a Realme hivatalos csatornáit is érdemes követnetek, mert nagy durral lépnek be az európai piacra, és biztos vagyok benne, hogy komolyat húz majd elő a hazai csapat is az ingujjából a közeljövőben! Elsősorban a Realme Instagram oldalát és Facebook oldalát ajánljuk!
A cikket és videót megosztani ér, hátha épp a te ismerősöd lesz a szerencsés nyertes!
Neked mennyire jön be a realme 6 Pro? Ár-érték arányban tudsz ennél jobb ajánlatot ma itthon?