A FingerTrak feltalálói azt állítják pontosabban tudja nyomon követni az emberi kéz mozgását, mint bármi más eddig, még akkor is ha valamit a kezünkben tartunk. Mindezt új, 3D-s emberi hőn alapuló technológiával.
A legtöbb modern okosóra vagy egyéb kütyü, amit a csuklónkon hordhatunk mind giroszkópot és gyorsulásmérőt használ. A processzorok folyamatosan mérik és számolják az eszközmozgását és lokációját, ebből kikövetkeztetve milyen mozgást hajtottunk végre.
Ezek a funkciók többé-kevésbé folyamatosan működnek, azért, hogy minden pillanatban nyomon kövessék kézmozgásunkat. És ehhez rendelik a funkciókat. Mint például, amikor felemeljük a kezünket, és az óra kijelzője bekapcsol, de ilyen az is, amikor kezünkkel vízszintesbe elforditjuk telefonunkat és vele a kép is elfordul. Azonban ez a technológia nem tökéletes, így mindig van hely a jobb ötleteknek…
És ezt az egyesült államokbeli Cornell és Wisconsin-Madison Egyetem kutatói sem gondolták máshogy. Ezért össze is álltak mert, szerintük is ideje volt egy teljesen más technológián alapuló megbízhatóbb kütyü elkészítésének, ami forradalmasítja a mozgásérzékelők piacát.
Az új találmány persze egyszerre régi is, mivel már régóta használunk hőérzékelőket. De ez nemcsak szimplán a hőt méri a négy darab borsó méretű kamerán keresztül, hanem a csuklónk ívét és mozdulatait figyelve és fényképezve, élő 3D-s digitális képet varázsol a kezünkről, ami egyedülálló technológia. Kvázi tökéletese le tudja követni minden akár apróbb kézmozdulatunkat is. Remélem folytatják a kutatást és a fejlesztést, mivel szerintem nagy dolgot alkottak.
Elsőre ez szuperül hangzik, viszont ahhoz, hogy ez a kütyü önmagában használható legyen, sokat kell fejlődni, illetve főleg méretben összezsugorodnia. Mivel kétlem, hogy piacra lehetne dobni jelen formájában. Hogy néznénk már ki az utcán ezzel a kezünkön…
A két egyetem fejlesztői jelenleg a jelnyelv folyamatos fordítására fejlesztik a FingerTrakot, ami azért szerintem elég menő és hasznos lenne. Főleg a jelelőknek, és a velük kommunikáló, olykor butáncskán néző értetlen embereknek. Persze ezt nem vághatom senki fejéhez, én sem tudok jelelni vagy megérteni. Csak míg más nyelveket, sokan sok okból elsajátítanak, jelelést és annak megértését jószerével csak azok tanulják meg akiknek muszáj… Így viszont pár év múlva talán csak egy speckó kütyü karkötő vagy óra kell, és már digitális fordítás által, értjük is majd a jelelést.
Viszont arra inkább több rációt látok, hogy egy nagyobb mogul cég, mint például az Apple felvásárolja a technológiát és azt hasznosítja az óráikban. Totál nem lepődnék meg ha erre rámennének… Vagy esetleg a Facebook az új termó 3D-s érzékelőt felhasználják egy újabb és modernebb Oculus kontrollerhez. Csak egy karkötő és már akármit irányíthatsz a virtuális világban…
Persze ezek csak találgatások, és még ki tudja mi lesz magával a technológiával vagy, hogy egyáltalán felfigyel-e rájuk bárki. Én azért remélem…
Borító: Cornell University
Forrás: engadget
Te szereted azokat a speckó kütyüket, amivel modern “kiborgok” lehetünk?