IThon.hu | Techben otthon vagyunk!

A OnePlus újra adatokat szivárogtatott

Úgy tűnik, az elmúlt négy évben a OnePlus mindig megoldotta különböző módokon a “véletlenszerű” adatszivárgást. Most egy felelőtlen e-mail miatt történt meg a baj…

Először is… Ha elektronikus levelet szeretnél küldeni, számos e-mail címre anélkül, hogy a címzett felek látnák egymás e-mail címét: akkor te ne a címzetthez írd be a kívánt levelező feleket, hanem a Bcc (Blind Carbon Copy) lehetőséghez vagyis a Vakmásolathoz. Így elkerülhetjük azt, amit a OnePlus is elkerülhetett volna, és akkor nem küldik 250+ e-mail címre a körlevelet, azzal a bónusszal, hogy mindenki ezáltal látja mások online levelező címét..

Első hallásra, nem hangzik hatalmas adatszivárgásnak, de egy ekkora volumenű cégnek egy ennyire alap dolog se menne? Nap, mint használja megannyi cég a Bcc funkciót probléma nélkül, és lehet sokan azt mondanák csak egy e-mail cím… Ha ez lett volna a legelső ballépésük, akkor azt mondaná az ember, jól van mindenki hibázik.

Mindenképp a Bcc vagyis Vakmásolat funkciót használd, ha titokban tartanád a küldött felek e-mail címeit…                         Forrás: emailanalitycs

Azonban messze nem ez az első eset, hogy a cég hibájából érzékeny információk kerültek ki a felhasználóiktól. Most már negyedik éve sorozatban évről-évre elpuskáznak valamiféle biztonsági funkciót a készülékeiknél vagy online platformuknál.

2017-ben hátsóajtót fedeztek fel telefonjaik programozásában, ezáltal a hozzáértők könnyen átvehették telefonod felett az irányítást, hozzájutva minden adatodhoz. 2018-ban több több mint 40 ezer, az oldalukon vásárló felhasználó bankadatai kerültek ki a nagyvilágba, mivel valaki érdekes módon meghackelte oldalukat a tudtukon kívül. Persze, egyből közölték a jó hírt: a kártyaszámok és jelszavak védve maradtak. Ja, bocsi akkor minden okés… Illetve a tavalyi, 2019-es évben ismét ellopták a “hackerek” a felhasználói adatbázisuk e-mail és valós címeit, telefonszámaikat illetve azok felhasználó neveit. Ami azért elég para…

Ezeket végigolvasa az idei levelezési fiaskó már nem is hangzik olyan nagy dolognak. Ami, azonban szerintem nagy dolog, hogy hogyan is történhetnek ekkora gikszerek a kínai céggel. Én komolyan megfontolnám, hogy OnePlus készüléket vegyek-e vagy sem. Kitudja mikor történik megint valami hatalmas kiszivárgás és hackelés. Különös módon valamiért csak a kínai gyártók telefonjaival történnek ilyennek…persze egyik telefongyártó cég sem feddhetetlen….

A OnePlus technológiai cég egyelőre még nem kommentálta a történteket. Lehet épp e-mail kurzuson vannak…

Úgy tűnik az adatbiztosítás nagyon nem megy a OnePlus cégnek… Forrás: explica

Borító: techburner
Forrás: phonearena

Szerinted belefér a baki, vagy ilyen szinteken ez már abszolút gáz?

Kapcsolódó cikkeink

Hivatalosan is bemutatták a OnePlus Nord 2-t

Foltin

OnePlus is a Samsung nyomdokaiba lép

Anikó

Teljesen tönkre teszi a régebbi OnePlusokat az Android 11

Foltin