IThon.hu | Techben otthon vagyunk!

Több száz csillagász kampányol Elon Musk Starlink műholdjai ellen!

A dél-afrikai milliárdos zseni Starlink szatellitjeivel kívánja létrehozni az új és modernebb internetet csak ez nem tetszik mindenkinek, főleg a csillagászoknak nem…

Legutóbb azért kritizálták a SpaceX céget, mert takarta a Neowise üstökös elhaladását, ami 6800 évente megy el kék bolygónk mellett. Elon Musk biztos már kiborg és őt a több ezer éves várakozás sem zavarja…

Azonban most az Amerikai Csillagászok Gyülekezete az asztronómiai Satcon1 konferencián egyhangúan úgy állapította meg, hogy Musk műholdjai gyökeresen megváltoztatják és megnehezítik majd a csillagvizsgálók optikai és infravörös technológiájával történő gyűjtött képeit és adatait az űrről. De miért is?

Mivel jelenleg legalább 500 Starlink műhold kering a föld körül sokkal közelebb hozzánk mint a régimódi társaik. Ami azt eredményezi, hogy túlságosan is visszaverik a nap fényét ezáltal “világító” pontként az égen eltakarhat fontos információkat, illetve belerondít majd az űrről készülő képekbe. Ez akár egy mindent megváltoztató felfedezést is megakadályozhat. Nem mellesleg a kilövések kezdete óta több országból is jelentették a megnövekedett ufó észleléseket meg a felháborodást, hogy elrontják az éjszakai égbolt gyönyörűségét. Mondjuk szerintem a szupergyors internetet nem esik majd nehezükre kihasználni…

Jól látszik a fehér pontokból a Starlink útvonala, ami azonban be zavar az űr kutatásába Forrás: 1TV

A csillagászok gyülekezete két részleges megoldást, valamint egy mindent megoldó opciót is közölt. Először is azt javasolják, hogy olyan típusú sötét feketét használjanak, amely a lehető legkevesebb napfényt tükrözi vissza. Második pontként azt tanácsolták, hogy még “lejjebb” kellene irányítani a műholdakat minél messzebb a fényforrástól. Végső megoldásként pedig egyszerűen annyit mondtak:

“nem kell semmiféle Starlink”.

Amit Elon Musk megígért, hogy sötétíteni fognak a műholdjaik színén, illetve megpróbálják a szögüket olyan irányba fordítani, amely a legkevesebb visszavert napfényt eredményezi. Ami még ha be is válik és “láthatatlanok” lesznek, magukban a nyers adatokban ugyanúgy megfigyelhetőek lesznek, ezzel megnehezítve az amúgy is bonyolult kutatást. Ezek kedves és hasznos próbálkozások, de terv szerint összesen 30 ezer műholdat szándékoznak fellőni. Viszont ha a jelenlegi 500 földkörül keringő gépezet is már gondokat okoz akkor mi lesz ha elérik a tervezett számot…

Az a baj, hogy én a két tábor között helyezkedek el, mivel igenis alapvetőnek tartom az űr kutatását és milyen gáz lenne már pont “pár” szatellit miatt lemaradni valami soha nem látottról, de egyben az internet fejlődése is nélkülözhetetlen. Remélem megtudják oldani majd a problémát közös erővel, mivel kár lenne elveszíteni az egyiket…

Borító és Forrás: Independent

Te Elon Musk Starlink rendszere mellett állsz vagy inkább a csillagászokkal értesz egyet? Esetleg te is a kettő között helyezkedsz el?

Kapcsolódó cikkeink

Hamarosan mobilon is elérhető lehet a SpaceX Starlink szolgáltatása

Anikó

Elon Musk felvásárolja a Twittert

Anikó

Elon Musk még mindig vezeti a legjobban fizetett CEO-k listáját

Anikó