Az alkalmazásnak amerikai kézben kell maradnia, ha nem akarnak lekerülni az áruházakból. A kínaiak az Oracle ajánlatát választották.
Úgy tűnik, hogy lassan a finishbe érünk a Donald Trump vs. TikTok sztorinkban, ugyanis közelít nagyon az az időpont, amire már meg kell egyezniük a feleknek. Elég nagy nevek álltak sorba az alkalmazás üzemeltetési jogaiért az államokban, például a Twitter és a Microsoft-Walmart.
A Reuters értesülései szerint azonban a ByteDance az Oracle ajánlatát választotta, annak ellenére, hogy a Microsoft a Walmarttal kiegészülve több pénz ajánlott, közel 20 milliárd dollárt (!!!).
Hogy miért kerül ennyibe egy egyszerű alkalmazás átvétele? A TikToknak világszerte 2 milliárd letöltése van és 100 millióan napi szinten használják azt. Az utóbbi években lett ennyire felkapott az alkalmazás, ugyanis 2018-ban még „csak” 11 millió felhasználója volt. A 15-60 másodperces videók feltöltői nagyrészt tinik vagy fiatalok, és jellemzőek a különböző kihívások, és sablonvideók amiket utánoznak.
Az alkalmazás befolyása elég nagy, rengeteg dologra tudja rávenni a fiatalokat, ilyenek például a veszélyesebbnél veszélyesebb kihívások, amiket ha xy megcsinál a TikTokon, akkor a többieknek is meg kell. Ráadásul a megadott adatokkal sem bánik túl jól az alkalmazás, hiszen nemrég derült ki például, hogy majdnem egy évig gyűjtötte az androidos felhasználói MAC-címét az app.
Trump szerint egyenesen a Kínai Kommunista Pártnak szolgáltatja az adatokat, ezért rendelte el. hogy csak akkor maradhat az app, ha Amerikában egy hazai cég működtetheti. A kínaiaknak majdnem sikerült megvétózniuk ezt a tervet egy saját törvénymódosítással, amiben a tech exportokat korlátozzák, de végül úgy néz ki csak megállapodtak az Oracle-lel. Ha minden igaz az Amerikai Egyesült Államokban, Kanadában, Ausztráliában és Új-Zélandon lehet új tulaja a TikToknak. Kíváncsian várjuk a megállapodás részleteit.
Szerinted miért döntött az Oracle mellett a ByteDance, ha a Microsoft többet ajánlott?
Forrás: Phonearena
Borító: Fox Entertainment